ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α ΤΑΞΗΣ 2024-2025

Δημοτικό Σχολείο Βασιλικού

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2024 –2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 08:30 έως 13:30

Τα δικαιολογητικά εγγραφής είναι:

➢ Αίτηση εγγραφής [Έντυπο]

➢ Επίδειξη του Βιβλιαρίου υγείας, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

➢ Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (λογαριασμός ΔΕΚΟ, μισθωτήριο οικίας, κ.ά.)

➢ Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου

➢ Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ)

➢ Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (δεν απαιτείται η προσκόμιση από τους γονείς, αναζητείται από το σχολείο αυτεπάγγελτα)

Στο  Δημοτικό Σχολείο Βασιλικού θα εγγράφονται οι μαθητές των παρακάτω περιοχών:

ΒΑΣΙΛΙΚΟ      ΜΑΣΤΟΡΑΙΙΚΑ     ΚΡΙΜΠΑΙΙΚΑ    ΑΓΡΙΛΙΑ    ΚΟΥΡΛΑΜΠΑΣ

ΚΥΔΩΝΙΕΣ

Τηλ.261061443

Email: mail@dim-vasil.ach.sch.gr                                        H Διευθύντρια του Σχολείου

Μαματά Μαρία